Çiftçiye Mazot Desteği 23 Şubat’ta Geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi‘nde çiftçilerle bir araya geldi. Tarım ve hayvancılık konusundaki projelerini paylaşan Erdoğan, yeni teşviklerin hayvan yetiştiriciliğini artıracağını söylerken, 23 Şubat tarihinden itibaren de mazot desteğine başlayacaklarının müjdesini verdi.

Erdoğan, 23 Şubat’tan itibaren çiftçilerin mazot maliyetinin yarısını kendilerinin ödeyeceğini söyledi. 2003 yılında başlayan çiftçilere mazot desteğinin, üretim maliyetini azaltmak amacıyla ortaya çıktığını söyleyen Cumhurbaşkanı, rekabetin en yoğun olduğu ortamlardan biri olan tarımda, çiftçilerin yanında olmak için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Canlı Petrol Fiyatları Takibi için Tıklayın!

Tarım kredisi isteyenlere TİGEM aracılığıyla Ziraat Bankası’ndan, 300 koyuna kadar alım şansı verdiklerini söyledi. Erdoğan toprağa sevdalı ve çok önem veren bir millet olduğumuzu, bu bağlamda tarımın artması adına her türlü desteği sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde duyurulan köyüne dönene 300 koyun ve asgari ücret desteğini hatırlatan Erdoğan, doğacak kuzular için de alım garantisi verdiklerini belirtti.

Kırmızı et ihracatını karşılamak için Ziraat Bankası vasıtasıyla, hayvan yetiştiricilerine destek verdiklerini dile getirdi. Cumhurbaşkanı çiftçilerle buluşmasında özellikle hayvancılık konusu üzerinde durdu. TARSİM sigortasında yetiştiricinin ödeyeceği kısmı karşıladıklarını belirten Erdoğan, bu girişimle birlikte hayvancılıkta yeni bir dönemin kapısını araladıklarını söyledi.

Canlı Benzin Fiyatları Takibi için Tıklayın!

“Güçlü Türkiye’nin, güçlü tarımdan geçtiğini unutmayalım,” diyen Cumhurbaşkanı, ülkelerin yükselişinin de, çöküşünün de tarımdan geçtiğini, tımar sisteminin iyi işlediği dönemlerde Osmanlı Devleti’nin yıllar boyunca ayakta durabildiğini ifade etti.

Başbakan Binali Yıldırım da tarım sektöründe devlet tarafından verilen teşviklerin eskiye oranla 7 kat artırıldığını, teknoloji ve ilim alanındaki başarıya tarımda da ulaşmanın şart olduğunu söyledi.

Paylaşmak Güzeldir...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir