Emtia Yatırımından Yüksek Kazanç Nasıl Elde Edilir?

Gıda, enerji piyasası, değerli maden, orman ürünleri… gibi çok sayıda emtialar ABD dolarına endekslenmiştir ve takip etmeniz gereken birkaç kriter vardır. Bunları birazdan açıklayacağız ve kazanç elde etmeniz konusunda bazı fikirler vereceğiz. Her zaman almak yada satmak verimli olmayacaktır.

Piyasada hakim hava nedir bilmeniz gerekli. Alış baskısı varken sizin satış yapmanız son derece risklidir. Eğer fiyatlar aşırı yükseliyorsa, alım yapmamalı, dönüş sinyalleri aldığınız zaman Fibonacci ve grafiksel destekler, trendler, güçlü fiyatlar, hareketli ortalama, RSI, MACD göstergeleri sizi haklı çıkarırcasına olumlu olmasına dikkat ediniz.

Emtialar Hareketleniyorsa Sebebi ABD Dolarıdır!

ABD dolarını olumsuz etkileyen her türlü bilgi, altının fiyatını yükseltecektir. Keza tam tersi durumda altın fiyatları düşecektir. Bu sebeple çift yönlülüğe her zaman açık olmalı, kaldıraçlı sistemi fazla risk almadan kullanabilmelisiniz. Kaldıraç sistemli emtia yatırımı elde edeceğiniz kar oranını 100 katına kadar arttırabilir. Yapmanız gereken ilk işlem dolar, altın ve diğer pariteler arasındaki ilişkiyi, dengeyi ve ne şekilde hareket ettiklerini anlatan kitaplar almak, eğitim seminerlerine katılmak ve kendinizi geliştirmektir. Bu temel bilgilerin kazanılması ile teknik analizin yorumlanması daha verimli olacaktır.

İnternetten hazır indikatör sistemlerinin yer aldığı bazı sitelerde ücret karşılığında, satıldığını görebilirsiniz. Şiddetli yükseliş yada düşüş trendlerinde işe yarayan bu göstergeler, yatay ve bir miktar yukarı ve aşağı dönüş hareketlerinde tam anlamı ile hatalı sinyaller üretmektedir. Bu sebeple destek, direnç noktalarını verimli olarak çizebilmeli, direncin altındaki ara destekten yukarıya yön verebileceği yada dirence çarpıp, sonraki desteğe tutunmayı deneyebileceği her zaman düşünülmesi gerekir.

Fakat, ben yüksek kazanç elde etmek istiyorum diyorsanız, ana temel faktörleri en başta ekledik. Bu bir sır değildir, çoğu yatırımcının bu şekilde hareket etmesi doğaldır ve yapılması gerekir. Elliot Dalga prensipleri ile dalgaların ne şekilde devamının geleceğini az çok düşünebilirsiniz. Eğer bunda da verimi yakalarsanız, emtia sistemlerinden kazanç elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır. Fakat lot miktarları her zaman minimuma yakın tutun ve anaparanız arttıkça, lotlarda küçük artışlar ile yeni pozisyonlar alın.

Haber Kaynakları Altın Değerindedir

Altın, dolar, petrol rafinerilerine yapılan baskınlar, petrol üretiminin düşmesi, en önemli kakao, buğday, pamuk, mısır… üreticilerinde verimlilik sorunları oluşması, arz talep dengesinin önemi ve üretilenin talebe yetmemesi, bazı üreticilerin piyasadan çekilmesi gibi sebepler her zaman önemlidir. Bilinen bir ekonomik denklem vardır. Miktarı azalan bir ürünün fiyatı artacaktır. Aşırı üretimde ise fiyatı yükselecektir.

Paylaşmak Güzeldir...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir